Kalendárium akcíZOBRAZIT DNEŠNÍ AKCE

image Princové jsou na draka
obrázek
19.01. 2019

Dělání, dělání, všechny smutky zahání …
Hlupáku, najdu tě, tváříš se nadutě …
Kdyby se v komnatách, běhoun jak hrom natáh …
Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí …

To vše jsou písničky ze slavné televizní pohádky Princové jsou na draka. Autoři Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř napsali spoustu krásných písní, ale tyto se staly opravdovými hity. A tak se příběh smutné princezny Lenky a krále, který si neumí poradit ani s kralováním ani s drakem, stal stálicí televizní zábavy. A v roce 2015 – 35 let od televizní premiéry – jsme jej převedli i na divadelní prkna.

Úsměvné vyprávění o tom, že dělání opravdu všechny smutky zahání, a to nejen pohádkovým princeznám, nebude ve všem na divadle kopírovat svou televizní předlohu, ale rozhodně se bude jednat o zábavný originální a veselý pohádkový muzikál.

Malí i velcí diváci se s námi mohou přenést do pohádkově bláznivého světa a s chutí si poslechnou nebo i třeba společně zazpívají známé a přesto neotřelé Svěrákovy a Uhlířovy písničky.

Hrají:
Libor Jeník, Jan Jedlinský, Eva Přívozníková, Eliška Jansová, Přemysl Houška, Vojtěch Matějíčka a další.

Více informací najdete na www.divadlonymburk.c…Nymburský Blešák na Cejpovně
obrázek
19.01. 2019

Máte doma "plno krámů" a už jste si říkali stokrát, že uklidíte skříň, garáž nebo kůlnu?image Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět
obrázek
19.01. 2019 - 20.01. 2019

Lední medvěd Norm si na zimní spánek vůbec nepotrpí. Právě naopak. Když se venku ochladí, začíná pro něj a pro celou partu kamarádů ze severu ta pravá Ledová sezóna, sezóna plná dobrodružství a zábavy.

Odpolední dětské promítání

Vstupenky také online na: www.nkc-nymburk.cz/i…image Cena za štěstí
obrázek
19.01. 2019 - 20.01. 2019

Obyčejné lidské štěstí může mít mnoho podob. Kde ho hledat a co mu obětovat? Film režisérky Olgy Dabrowské ukazuje příběhy lidí, kteří cestu ke svému štěstí někde ztratili a pokoušejí se ho znovu najít.

Vstupenky také online na: www.nkc-nymburk.cz/i…image Kursk
obrázek
22.01. 2019

Film o skutečné události, ke které došlo v roce 2000 na palubě jaderné ponorky K-141 Kursk. Dne 12. srpna otřesou trupem Kursku exploze, které plavidlo pošlou do hloubky 108 metrů, na dno arktických vod Barentsova moře. Začíná zoufalý boj s časem.


Vstupenky také online na: www.nkc-nymburk.cz/i…image Listování s Lukášem Hejlíkem: Doppler
obrázek
23.01. 2019

Doppler spadne v lese z kola a začne přemýšlet o svém životě, který mu připadá moc "pilný". Svou osobní krizi řeší tím, že opustí ženu a děti a přestěhuje se do lesa. Všechno je tak norské a Doppler už nechce být pilný! Tato akční groteska patří k nejoblíbenějším titulům seriálu LiStOVáNí. Účinkují Lukáš Hejlík a Pavla Dostálová.

Vstupenky také online na: www.nkc-nymburk.cz/i…Eva Papoušková a Galina Miklínová
obrázek
23.01. 2019

Co spojuje spisovatelku, scénaristku a překladatelku Evu Papouškovovou a režisérku, výtvarnici animovaných filmů a ilustrátorku Galinu Miklínovou?
Hned tři knihy: Kosprd a Telecí, Cílovníci a Vombat Jirka. Tyto dvě dámy představí hned dvakrát během dopoledne dětem svou společnou tvorbu.image PŘEDNOSTA STANICE
obrázek
24.01. 2019

Divadelní soubor Hálek uvádí představení na motivy filmu krále komiků Vlasty Buriana.
Hrají: Lukáš Toman Paclt, Jakub Zeman, Jiří Vetešník a další.

Režie: Vít Špinka

Více informací najdete na www.divadlonymburk.c…

image Narušitel
obrázek
24.01. 2019

Silný a napínavý příběh českého leteckého esa. Život armádních letců socialistického Československa naplňovaly opojné chvíle svobody v oblacích a přátelství na celý život, z velké části ho ale ničil dozor státní bezpečnosti a jejích udavačů.

Premiéra

Vstupenky také online na: www.nkc-nymburk.cz/i…Východní Indonésie
obrázek
24.01. 2019

Cestopisná přednáška cestovatelky a profesionální průvodkyně Radky Tkáčikové. Východní Indonésie, od Bali na východ, nabízí nejvyšší sopku Lomboku Rinjani (3726 m), ostrov snů Flores s tradičními vesničkami a rituály, turismem nezměněný život, korálové útesy a podmořské zahrady a akvária, sopky a pohádkové pobřeží a hlavně návrat do pravěku: největší ještěři na světě komodští draci a zachycený útok na buvola. Indonésie trochu jinak.image Cesta vede do Tibetu
obrázek
25.01. 2019

Unikátní dokument z roku 1954 zachycuje památky a život Tibeťanů i setkání s tehdy devatenáctiletým dalajlámou Tändzinem Gjamcchem i pančhenlamou Čhökji Gjalcchänem. Snímek byl na konci 50. let cenzurou zakázán.


Vstupenky také online na: www.nkc-nymburk.cz/i…image Pecha Kucha Night vol. V
obrázek
26.01. 2019

Setkání inspirativních lidí všech možných profesí a zájmů, které spojuje kreativita. Každý přednášející má prostor na dvacet fotografií a o každé může hovořit pouze dvacet vteřin! Nechte se nadchnout tvůrčí energií osobností nejen z nymburska.


Vstupenky také online na: www.nkc-nymburk.cz/i…image Schindlerův seznam
obrázek
27.01. 2019

Nemilosrdné drama Stevena Spielberga o noční můře holocaustu, založené na skutečných událostech. Na záchranu 1100 životů obětoval Oskar Schindler veškeré své jmění...

Obnovená premiéra v rámci Mezinárodního dne památky obětí holocaustu. Film uvede publicista, spisovatel a spolupracovník Nadace Stevena Spielberga Jan Jelínek.


Vstupenky také online na: www.nkc-nymburk.cz/i…Modelové kolejiště - leden 2019
obrázek
26.01. 2019 - 27.01. 2019

Otevírací doba Modelového kolejiště v Drahelicích na leden 2019.image Beautiful boy
obrázek
29.01. 2019

Jak se stalo, že se milovaný, talentovaný a krásný Nic stal závislým na drogách? A jak ho zachránit? V autentickém a emotivním snímku podle skutečných událostí září v rolích otce a syna Steve Carell a Timothée Chalamet.

Art kino

Vstupenky také online na: www.nkc-nymburk.cz/i…image Favoritka
obrázek
30.01. 2019

Anglie válčí s Francií. Anglická královna Anna je nemocná a náladová. Zemi za ni řídí její společnice a přítelkyně lady Sarah. Co se však stane, když se královnina přízeň obrátí směrem k nové služebné Abigail nad níž dosud držela lady Sarah ochrannou ruku?


Vstupenky také online na: www.nkc-nymburk.cz/i…image Krajina Polabí
obrázek
03.01. 2019 - 30.01. 2019

Výstava Heleny Grocholové.image Ženy v běhu
obrázek
31.01. 2019

Zlata Adamovská prožila s manželem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit i jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Ale tak jednoduché to určitě nebude!

Premiéra


Vstupenky také online na: www.nkc-nymburk.cz/i…image Ženy v běhu
obrázek
01.02. 2019

Zlata Adamovská prožila s manželem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit i jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Ale tak jednoduché to určitě nebude!

Premiéra


Vstupenky také online na: www.nkc-nymburk.cz/i…1 2 3 4 5 imageimage

Vyzkoušejte tabulkové zobrazení kulturního přehledu

Počet záznamů v této kategorii: 93


Kategorie byla naposledy aktualizována 16.01. 2019